social science

Chvála průměrnosti

V diskusích o nedávném projevu Baracka Obamy se mnoho lidí pozastavilo na tím, jak těžko se prezident zbavoval rétoriky postavené na válce proti terorismu, kterou jednou větou odmítal, zatímco v zápětí terorismem argumentoval. Terorismus představuje skutečně mocný obraz a za posledních osm let jsme si k němu zvykli leccos přirovnávat - od Čečny, přes somálské piráty až po dnes aktuální vraždu specialisty na pozdní potraty.

Lukeš D. Chvála průměrnosti. Lidové Noviny. 2009.

Review of 'Good Omens' by Neil Gaiman and Terry Pratchett

Lydia Moore and Dominik Lukeš talk about Good Omens by Neil Gaiman and Terry Pratchett focusing on the message of human dimension of social movements that permeates all of Pratchett’s work.

Lukeš D. Review of 'Good Omens' by Neil Gaiman and Terry Pratchett. Moore L, editor. Norwich: Future Radio 96.9; 2007.

Review of 'Shogun' by James Clavell

Lydia Moore is joined by Dominik Lukeš to talk about James Clavell’s Shogun and its treatment of inter-cultural relations. This begins a theme of popular books that have serious implications of academic studies of similar subjects.

Lukeš D. Review of 'Shogun' by James Clavell. Moore L, editor. Norwich: Future Radio 96.9; 2007.

Tajemství úspěchu

Malcolm Gladwell, v Británii narozený Kanaďan působící v New Yorku, se během posledních deseti let stal hvězdou anglicky psané literatury faktu, což je o to zajímavější, že jeho předmětem jsou společenské vědy.

Lukeš D. Tajemství úspěchu. Lidové Noviny. 2009;16:23.
Syndicate content